२०७९ माघ १३, शुक्रबार

बीउ भिजन देखि स्वास्थ्य उपचार सेवा

चैत्र १५, २०७५  | १०८४ पटक पढिएको

१५ चैत्र, तुलसीपुर / ‘खेतीका लागि बीउ भिजन पनि पाइयो, विशेषज्ञ डाक्टरहरुबाट स्वास्थ्य चेकजाँच पनि गाउँमै गर्नुपर्यो हामीहरु धेरै खुसीछौं’– स्थानीय विनि बुढाथोकीले भनिन् । उनले गाउँमानै सबै सेवा एकै स्थानमा पाएकोमा खुसी भएको बताइन् । उनी जस्तै यहाँका सयौं स्थानीयहरुले खेतीका लागि बीउ भिजन देखि स्वास्थ्य उपचार र नागरिकता समेत घरदैलोमा पाउँदा खुसी भएका छन् । सल्यान त्रिवेणी गाउँपालिकाको आयोजनामा सरिकोट शुक्रवार भएको एकिकृत घुम्ती शिविरमा करिव एक हजार बढीले विभिन्न सेवा लिएका छन् ।

किसानहरुलाई बीउ भिजन, आँखाको शल्यक्रिया, अन्य स्वास्थ्य चेकजाँच तथा नागरितालगायतका सेवाहरु दिएको गाउँपालिकाले जनाएकोछ । घर आगनमै विशेषज्ञ डाक्टरबाट मोतिविन्दुको शल्यक्रिया गर्न पाएकोमा स्थानीय रेउली गिरीले खुसी व्यक्त गरिन् । ‘पैसाको अभावको कारण आँखाको शल्यक्रिया गर्न पाएको थिइन् तर आज निःशुल्क शल्यक्रिया गर्न पाएकोमा खुसी भएको छु उनले भिनन् । उनी जस्तै यहाँका ६० भन्दा बढीको निःशुल्क मोतियाविन्दुको शल्यक्रियाका साथै पाँच सय बढीले उपचार सेवा लिएकाछन् । 

त्रिवेणी गाउँपालिकाका अध्यक्ष मानबहादुर डाँगीको अध्यक्षता नेपाल नेत्रज्योति संघका केन्द्रिय सदस्य तथा दाङका सभापति कृष्णकुमार गिरीको विशिष्ट आतिथ्यमा भएको एकिकृत घुम्ती शिविरमा जिल्ला प्रशासन कार्यालयले नागरिता वितरण, कृषिले उन्नत जातका मकैको बीउ वितरण, राप्ती आँखा अस्पतालले निःशुल्क आँखा शिविर, तुलसीपुर स्थीत सिटि हस्पीटल र स्वास्थ्य शाखाले स्वास्थ्य चेकजाँच गरेको थियो । कार्यक्रममा बोल्दै नेपाल नेत्रज्योति संघ कर्णाली प्रदेशका संयोजक समेत रहेका कृष्णकुमार गिरीले कोहि पनि पैसाको अभावका कारण आँखा उपचार सेवावाट बन्चीत नहुन भन्ने उद्देश्यले निःशुल्क आँखा शिविर आयोजना गरीएको बताए । उनले शिविरमा सवैको आँखा चेकजाँच गरी मोतिविन्दु भएका विरामीहरुको निःशुल्क मोतियाविन्दुको शल्यक्रिया गरिने बताएका थिए ।

त्यसैगरी गाउँपालिकाका अध्यक्ष मानबहादुर डाँगीले जनतालाई घर आगनमै सवै सेवा दिने उद्देश्यले घुम्ती शिविरको आयोजना गरीएको बताए । उनले स्थानीय सरकारले पालिकाका जनतालाई सवै सेवा एकै स्थानबाट दिनेगरी कार्यक्रमको आयोजना गरिएको बताए । कार्यक्रमा नेपाल नेत्रज्योति संघ दाङका सचिव सुरेन्द्रबहादुर खड्का, गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत रेमन्तबहादुर डाँगी ,तुलसीपुर सिटि अस्पतालका प्रशासकिय अधिकृत हेमराज बस्नेतलगायतले बोलेका थिए । शिविरमा राप्ती आँखा अस्पतालका नेत्र विशेषज्ञ डा. सुरेश रसाइलीसहित टोलिले मोतिविन्दुको शल्यक्रिया, सिटि अस्पतालका डाक्टर सुन्दरचतुर वेदी, स्वास्थ्य शाखाका चिकित्सकहरुले स्वास्थ्य उपचार सेवा दिएका थिए भने जिल्ला प्रशासन कार्यालय सल्यानको टोलिले नागरिता तथा अन्य सेवाहरु दिएको थियो ।

साक्षी खबर अनलाइनमा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ ।
यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक, ट्विटर, युट्युबमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस