२०७९ माघ १३, शुक्रबार

झण्डै दुई सयले सेवा लिए, निःशुल्क प्लाष्टिक सर्जरी शिविरबाट

चैत्र २३, २०७५  | ९८८ पटक पढिएको

२३ चैत्र, तुलसीपुर (दाङ) / दाङको तुलसीपुरमा आयोजना गरिएको प्लाष्टिक सर्जरी शिविरमा झण्डै दुई सय जनाले सेवा लिएका छन् ।
शिविरबाट १ सय ९२ जनाले सेवा लिएको कार्यक्रम संयोजक तेजप्रसाद पोख्रेलले जानकारी दिएका छन् । उनका अनुसार दाङका १ सय ५१, सल्यानका २४, रोल्पाका ६, रुकुमका ६, बाँकेका २ ,प्युठानका २, जाजारकोटका १ जना रहेका छन् ।

जसमा राप्ती प्रादेशिक अस्पतालमा ओठ तथा तालु फाटेका ३२ जनाको सफल शल्यक्रिया गरिएको छ भने जटिल प्रकृतिका २७ जनालाई थप उपचारका लागी नेपालगन्ज, बुटवल र काठमाडौ रिफर गरिएको छ । उनीहरु सबैको निशुल्क रुपमा उपचार हुने भएको छ ।

शिविरमा नेपालगञ्ज मेडिकल कलेजका डाक्टर विनोद कर्ण, किर्तिपुर मोडल अस्पताल काठमाडौमा कार्यरत प्लाष्टिक सर्जन डाक्टर किरण निकर्मी सहित तिन जना नर्स, एनेस्थिया डाक्टर धिरज, डाक्टर कमल र राप्ती प्रादेशिक अस्पतालका ५ जना सहयोगी खटिएका थिए ।

अपाङ्ग समाज सुधार केन्द्रको आयोजना एवं कल्याणकारी अपाङ्ग सेवा संघ सल्यानको सहआयोजना तथा किर्तिपुर मोडेल अस्पताल र राप्ती प्रादेशिक अस्पतालको प्राविधिक सहयोगमा प्लाष्टिक सर्जरीको निःशुल्क उपचारका लागी शिविरको आयोजना गरिएको थियो ।

गत मंगलवार देखि सुरु भएको चार दिने निःशुल्क शिविरबाट दाङ, सल्यान, रुकुम, रोल्पा, बाँके, जाजारकोट र प्युठानका बिरामीले सेवा लिएका थिए ।

साक्षी खबर अनलाइनमा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ ।
यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक, ट्विटर, युट्युबमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस